OD KACHLIČIEK K MOZAIKE

OD KACHLIČIEK K MOZAIKE

V rámci cyklu ´Na vlastnej koži´ vám s radosťou ponúkame ďalší špeciálny letný workshop.

Tentokrát sa s Andreou Čepiššákovou naučíme základné princípy tvorby mozaiky a objavíme čaro a flexibilitu tejto starej techniky. Workshop je určený pre dospelých a deti nad 15 rokov.

Výstupom workshopu budú individuálne mozaiky účastníkov a s pomocou Andrey začneme tiež outdoorovú mozaiku na jednom zo záhradných múrov NERVu. Z workshopu si určite budete môcť odniesť aj rady, kde a ako môžete mozaikou oživiť prostredie, či predmety vo svojom okolí.

Všetok materiál a nástroje vám poskytneme na mieste. Ak sa u vás nájdu zaujímavé kúsky nepoužitých, alebo polámaných keramických kachličiek, prineste ich, určite si kúsky z nich nájdu miesto v nových mozaikách.

V prípade záujmu si, prosíme, vyčleňte na workshop oba víkendové dni: 3.8 a 4.8 (pracovať sa bude od 10.00, deň ukončíme podľa rýchlosti práce a po individuálnej dohode, najneskôr o 18.00, v nedeľu o 18.00 nás čaká mini- vernisáž pre verejnosť a oslava pre všetkých účastníkov)

Na workshop sa nahláste na nervplatforma@gmail.com, alebo na 0948 115 507. Ďakujeme.

Cena za workshop na oba dni je 20Eur na osobu.

Andrea Čepiššáková (*1973, Stará Ľubovňa) študovala keramiku na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (Doc. Ivica Langerová-Vidrová), na Hochschüle for Angewandte Kunst vo Viedni a v Mexiku, kde žila takmer 5 rokov. Práve z prostredia Mexika si autorka odnáša poznatky inej kultúrnej tradície a práce s materiálom. Po návrate na Slovensko sa vracia naspäť do Košíc, kde si zakladá vlastný ateliér zameraný na keramiku. Zúčastňuje sa pravidelne keramických sympózií (najmä v Žiaromate Kalinovo ) a pracuje tiež systematicky na realizáciách do sakrálnych priestorov (napr. kostol Jána Bosca v Prešove). Autorka dlhodobo realizuje aktivity zbližujúce súčasné umenie a sakrálne prostredie, (košický Festival sakrálneho umenia). Vystavuje doma aj v zahraničí, jej tvorba bola zastúpená napr. na výstave Očami (ne)viditeľné, jej samostatné výstavy sa konali v synagóge v Košiciach (s Annou Furjelovou), v Dome Quo Vadis v Bratislave (2015) a na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave (2016). V roku 2022 bola jednou z iniciátoriek znovuodhalenia keramických mozaik Júliusa Jakobyho (z roku 1963) na fasádach ZŠ na Kežmarskej ulici v Košiciach. V roku 2022 začína intenzívne maľovať a prechádza od keramiky aj k iným výrazovým médiám. S ľahkosťou prepája úžitkovosť a voľné umenie, remeslo a experiment, spoluprácu a výsostne individuálnu výpoveď. Jej tvorba putuje, ako sama autorka, je plná hľadania, objavovania a fascinácie materiálmi a cez tvorbu aj životom samým.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Realizované s finančnou podporou Mesta Humenné.